Gardrop Tasarımları ve Modelleri

Gardrop Tasarımları ve Modelleri

Gardrop tasarımları ve modelleri, yatak odalarımızda bulunan gardropların pek çoğu çok fazla yer kaplamakta ve işlevsel bir kullanıma sahip olmasına rağmen istenilen şıklığı yaratamamaktadır. Mobilya modası içerisinde ise bu konuda geliştirilmiş pek çok gardrop bulunmaktadır. Kıyafet düzeninizi sağlamak amacıyla bu farklı gardropları kullanabilir veya kendinize farklı bir kıyafet düzeni oluşturabilirsiniz.

Kıyafet Düzenini Sağlamak İçin Tercih Edilen Gardırop Modelleri

Gardroplar günümüzde iki şekilde kullanılmaktadır, bunlar ise: açık gardrop sistemleri ve kapaklı gardrop sistemleridir. Bu sistemleri yatak odanızda kullanmadan önce ise, yatak odanızın genişliğini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Zira eğer genişlik bakımından küçük bir yatak odasına sahipseniz, gömme dolap kullanmanız çok daha doğru bir hareket olacaktır. Gömme dolaplar yatak odalarının içerisinde bulunan kalabalığı ortadan kaldırmak konusunda çok büyük bir yere sahiptir. Ancak eğer odanızın genişliğinin büyük olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla seçeneceğe sahipsiniz. Bu seçenekler ise şu şekilde:

1-Açık Gardrop Tasarımları

Açık gardropları yatak odanızda kullanabilmek için odanızın bir duvarını bu sisteme ayırmanız daha doğru olacaktır. Duvara monte edilen bu gardroplar aslında raf sistemlerinden oluşmaktadır. İçerisinde pek çok bölme ve askı yeri bulundurması sayesinde, giysi düzeninizi daha kullanışlı bir şekilde planlamanıza yardımcı olur. Üstelik bu bölmelerin içerisine eklenecek olan çekmeceler ise yer tasarrufu yapabilmeniz adına doğru bir tercih olacaktır.

gardrop iç dizayn modelleri ve örnekleri

                                       Gardrop iç dizayn modelleri ve örnekleri

2-Askı Sistemleri

Bu sistemler son dönemlerde özellikle genç kişiler tarafından alışılagelmiş bir yatak odası düzeninin dışına çıkabilmek için kullanılmaktadır. Bu sistemde mağazalarda görmüş olduğunuz kıyafet düzenini odanıza yansıtabilirsiniz. Ek olarak kullanacağınız şık bir şifonyer ile bu sistemi zenginleştirebilir ve daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

3-Kapalı Gardrop Modelleri

Kapalı gardroplar özellikle titiz kişiler için daha doğru olacaktır. Açık sistemlerde kıyafetlerinizin tozlanacağını veya estetik olarak güzel durmayacağını düşünüyor iseniz bu sistemi tercih edebilirsiniz. Bir duvarınızı kapalı gardrop için ayırmanız da estetik olarak daha zengin bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.  Kapalı gardropların içerisine raflar, çekmeceler veya askı yerleri yaptırabilirsiniz. Böylelikle giysilerinizin tüm kalabalığından pratik ve kullanışlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Gardrop tasarımları ve modelleri hakkında yorumlarınızı bekleriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ