İtalyan Tarzı Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

İtalyan Tarzı Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

Salonlarınızda İtalyan tarzı dekorasyon havası mı elde etmek istiyorsunuz, istiyorsanız doğru yerdesiniz. Salon dekorasyonunda pek çok ülkeye ait tarzlardan faydalanılmaktadır. İtalyan tarzı ise sade ve klasik duruşu ise salonlara bambaşka bir hava katmaktadır. Salon dekorasyonu ev içerisinde geçirmiş olduğunuz zamanı görsel bir hazza çevirmek için önemli bir yere sahiptir. Üstelik farklı tarzlar ile kendi zevkinizi birleştirmeniz özgün bir çizgi yakalamanıza da yardımcı olacaktır.

italyan-tarzi-salon-dekorasyonu-nasil-olur-yazi-ici

İtalyan Tarzı Salon Dekorasyonunu Yakalamak İçin Öneriler

1.Mobilya Seçimi

Mobilya seçimi İtalyan tarzında genellikle koyu renklerden oluşmaktadır ve büyük,gösterişli modeller tercih edilmelidir. Koltukları keten, kumaş ve deri ağırlıklı seçilmelidir. Bu sayede ise klasik bir görünüm yakalanmış olur. İsteğinize bağlı olarak açık renge sahip mobilyalar da kullanabilirsiniz, kullanmış olduğunuz

mobilyaları bazı ağaçlar ve bitkileri ile zenginleştirmeniz de bu tarzı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

2.Aydınlatma Seçimi

Salonunuzda İtalyan havasını solumak istiyorsanız aydınlatma seçiminizi metal yapılı ürünlerden yana kullanmalısınız. Mesela kullanacağınız avizeyi metal olarak seçebilirsiniz. Antik görünümlü veya demir aplikler de bu tarzı yansıtmanızı sağlayacaktır. Zevkinize göre ahşap aksesuarlar ile bu aydınlatmayı daha asil bir hale getirebilirsiniz.

3.Aksesuar ve Yerleştirme

Seçmiş olduğunuz mobilyaları en rahat hali ile yerleştirmeniz daha doğru olacaktır. Bunun sebebi ise italyan tarzının konfordan yana olmasıdır. Sadeliğin ön planda tutulduğu bu tarzda, aksesuar seçiminiz de doğal çizgiler taşımalıdır. Salonunuza sanatsal bir kaç dokunuş yapmak isterseniz, bu döneme ait olan figürlere ait tablolar da kullanabilirsiniz. Fon perde italyan tarzında kullanılan önemli bir parçadır ancak desenli fon perdeleri yerine düz ve mat renkleri tercih etmelisiniz. Anlamış olduğunuz üzere italyan tarzı doğallığın ve sadeliğin ön planda tutulduğu bir dekorasyona sahiptir. Bu nedenle seçeceğiniz aksesuarların mobilyalar ile sade bir uyum yakalaması önemlidir.

Ev Dekorcu ekibi olarak İtalyan tarzı salon dekorasyonu nasıl olur diye sizler için görseller hazırladık. Umarım beğenirsiniz 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ