Japon Stili Yatak Odası

Japon Stili Yatak Odası

Japon stili yatak odası, evin içerisinde bulunan en şahsi yerdir ve kişiye kişisel bir alan sağlamaktadır. Bu nedenle yatak odası dekorasyonunun özel bir yeri vardır. Ayrıca iç huzuru yakalayabilmek adına bu alanda kullanılacak olan renkler ve figürler büyük bir önem taşımaktadır. Japon stili ile dekore edilecek olan bir yatak odası, bahsi geçen bu iç huzuru yakalayabilmek adına çok doğru bir tercih olacaktır.

Japon Stili Yere Yakın Yatak Baza Modelleri

Japon stili, yere yakın yatak modelleri, uzak doğu kültürünü içinde barındıran modern ve minimalist bir çizgiye sahiptir. Bu nedenle canlı renklerden ve dinamik bir görüntüden hoşlanan kişilerin, bu stili tercih etmeleri pek doğru olmayacaktır. Ancak dinginliği ve modernizmi yatak odanıza yansıtmak istiyorsanız japon stilinin sizler için yeri bambaşka olacaktır. Bu stili yatak odanıza yansıtmak için kargaşadan uzak durarak az ve öz eşyalar seçmelisiniz. Bu stilin en çok kullandığı renkler ise beyaz, kahverengi, kırmızı veya siyahtır. Yatak odanıza seçeceğiniz mobilyaların ve aksesuarların bu nedenle düz ve sade özelliklere sahip olması gerekir.

Gözlerinizi dinlendirmek için dekorasyonu sade bir aydınlatma ile süsleyebilirsiniz. Üstelik seçeceğiniz mobilyaların rahat ve kullanışlı olması da bu tarzı yakalayabilmeniz adına son derece doğru olacaktır. Özellikle geniş bazalar ve destekli yataklar bu konuda bilinmekte olan eşyalar arasında yer almaktadır. Japon stilinin japon baza modelleri diğer bir noktası belirtmiş olduğumuz üzere az eşya kullanımıdır. Bu nedenle bu stili seçmeniz durumunda, yatak odanızda alışık olduğunuz bir düzen kullanmamalısınız. Bunun en büyük örneklerinden biri ise: makyaj masası, büyük ve gösterişli aynalar yada geniş gardropların bu stile göre dekore edilen odalarda bulunmamasıdır. Eğer odanızı renklendirmek istiyor iseniz, geometrik desenlerden yardım alabilirsiniz. Zira bu desenler uzak doğu kültüründe sıklıkla kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ