Kış Bahçesi Dekorasyon Örnekleri

Kış Bahçesi Dekorasyon Örnekleri

Kış bahçesi dekorasyon örnekleri ve modelleri ile ilgili görsellerimizi ve yazımızı sonuna kadar inceledikten sonra sizlerde evlerinizde harika bir kış bahçesi alanı oluşturabilirsiniz! Her ne kadar, geleneksel Türk evlerinde pek rastlanmayan bir yapı olsa da kış bahçeleri, soğuk aylar için huzuru yaşatacak oldukça iyi alternatiflerdendir. Yaz aylarında vazgeçilmez olarak gördüğünüz balkon ve teraslarınızı, kış ayları içinde yanınızda görmek istiyorsanız bu alanları çatı ve pencere sistemi yardımıyla kapatabilirsiniz. Böylece kış bahçenizi dekore etmek için geriye hiçbir engel kalmayacak. Bu işe başlamadan evvel karar vermeniz gereken durum şudur; kış bahçenizi hangi amaçla kullanacaksınız? Eğer yemek yiyebileceğiniz bir alan olsun istiyorsanız yemek kış bahçesine mobilya almanız gerekli en önemli gerekenler masa ve sandalyelere ihtiyacınız olacak. Eğer sadece beş çayıyla yetinebilirim diyorsanız bir çift kanepe ve sehpa ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Kış bahçesi dekorasyonu

Kış bahçesi dekorasyonu

Kış Bahçesi Dekorasyon Önerileri

• Kış renkleri
Oluşturacağınız kış bahçesinde renkleri yönlendirmekten korkmayın. Kışa yakışacak tonda kahveler ve bordolar daha bohem bir hava yaratırken, pastel tonlar ve beyaz masumiyeti ve huzuru biraz daha destekler

• Halılar
Halı, kış bahçelerinin olmazsa olmasıdır. Bu nedenle püsküllü ve konforlu halıları bahçenize atmakta ısrarcı olmalısınız. Bu halılar hem sıcaklığı vurgulayacak hem de kış atmosferini güçlendirecek.

• Yumuşacık Battaniyeler
Eğer kullanacaksanız kanepelerinizin üzerine atabileceğiniz yumuşak battaniyeler veya pikeler oldukça hoş ve çekici bir ambiyans oluşturacaktır.

• Hobi Detayları
Kış bahçesi, kışın yapmayı en çok sevdiğiniz şeylerden izler taşımalı. Örneğin film izlemek için bir set kurabilirsiniz yada eğer örgü örmekten hoşlanıyorsanız, bir sepet içinde ip yumakları güzel bir detay olabilir.

• Çiçekler
Çiçekler, hem yaz hem kış tüm bahçelerin olmazsa olmazıdır. Kış mevsimine uygun yani soğuğa dayanıklı çiçekleri mutlaka dekorasyonunuza dahil etmelisiniz. Çiçeklerden yükselen mis gibi kokular huzur derecenizi yükseltirken, renkleri ve görünümleriyle bahçeniz ışıldayacak.

• Isıtıcılar
Şömine, bir kış bahçesi hayalinin kuşkusuz kral tacını kapacak olan elemanıdır. Eğer imkanınız ve yeterli alanınız varsa bir şömineyi dekorasyonunuza eklemek, oluşturmak istediğiniz ambiyansı ikiye katlar.
Ek olarak eğer açılır kapaklı bir sistemle bahçenizi kapatırsanız, yazın da kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Kış bahçesi dekorasyon örnekleri hakkında yorumlarınızı bekleriz 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ