Klasik ve Modern Yemek Odası Takımları

Klasik ve Modern Yemek Odası Takımları

Klasik ve modern yemek odası takımları, Yemek odası tasarımları, evin en önemli yerlerinden biri olması sebebiyle büyük önem taşır. Özellikle de Türk geleneklerine bakıldığında paylaşım ve birliğin temeli olan yemek yeme eylemi yani yemek masaları etrafında toplanmış bir aile oldukça önemli bir semboldür. Büyüklerimiz tarafından da yemek sofrasında hep beraber olunması gerektiği vurgulanır ve bu hemen hemen her evin kuralı haline getirilir. Bu sebepten hareketle de yemeklerini birlikte yiyen bir ailenin birbirlerinden asla ayrılmayacakları, kopmayacakları söylenmektedir. Günümüzde de hala devam etmekte olan bu kültür, oldukça değerli ve önemlidir. Bu nedenle yemek odalarının dekorasyonunu yapmak hem zevkli ve eğlenceli hem de bir o kadar önem arz etmelidir. İşe başlamadan önce mutlaka evinizde yaşayan tüm bireylerin fikrini almayı unutmayın. Sonuçta yemek odaları ortak alanlardan biridir.

Bu yılın modası damaks desenli yemek odalarının moda olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu ürünleri genç evlilerde kullanmakta fakat bu kadar ağır mobilyaları gençlere önermemekteyiz.

Bu yılın modası damaks desenli yemek odalarının moda olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Avangard ürünleri genç evlilerde kullanmakta fakat bu kadar ağır mobilyaları ev dekorasyonlarında gençlere önermemekteyiz.


Dekorasyonlarda yapılan en büyük hatalardan biri modern tarz tercih ediliyorsa modern öğeleri çok yoğun kullanmak veya tam tersi durumda klasik tarz tercih ediliyorda antikaları yanyana dizmek gibi açıklanabilir. Halbuki bir tarzda üründen çok yoğun şekilde kullanmak, onu parlatmaz aksine sıradanlaştırır. Bu nedenle klasik tarzla modern tarzı birleştirmek hoş bir ambiyans ve başarılı bir dekorasyon için izlenebilecek uygun yollardan biridir.


Modern ve Klasik Tarzı Birleştirme Metotları

  • Yemek odaları için yapabilecekleriniz arasına; düz ve sade modernlik izleri taşıyan bir masayla birlikte daha çok işlemeli ve dikkat çekici sandalyeleri birleştirmek yer alabilir.
  • Modern tarzda kullandığınız yemek odası mobilyalarınıza, klasik tarza ait bir ayna çok yakışacaktır.
  • Odanızı çok ferah ve geniş gösterecek cam malzemeli yemek masanıza taşlı ve daha ağır yapıda klasik bir avize eşlik ederse ortaya güzel bir harman çıkabilir.
  • Aynı zamanda eski bir berjeri modern tarza uygun bir kumaşla kaplatarak faydalanmaya devam edebilirsiniz.
  •  Klasik mobilyalarla süslediğiniz yemek odanızın en göz alıcı noktasına çağdaş kültürün eseri bir tablo asarsanız elde etmek istediğiniz etki çok başarılı bir biçimde görünüşe yansıyacaktır.
    Unutmayın, kendi evinizin dekorasyonu belirli kurallar içerisinde var olmak zorunda değildir. En önemlisi sizin zevkiniz ve mutlu hissettiğinizdir 🙂 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ