Küçük Banyo Dekorasyon Fikirleri

Küçük Banyo Dekorasyon Fikirleri

Küçük banyo dekorasyon fikirleri, bugünde farklı ve yepyeni modelleri sizlerle paylaşıyoruz. Günümüz inşaat sektöründe evler ne yazık ki küçük banyolu olarak inşa edilmektedir. Temizlikler ve dekorasyonlarında az ürün istemeleri birer avantaj olarak değerlendirilebilse de, basık bir atmosfere sahip olmaları nedeniyle keyif vermemektedir. Banyonuzda tadilat yapamayışınız daha ferah bir banyoya sahip olmanıza engel değildir. Dekorasyon dünyası da sizlere etkili fikirler sunabilir. Doğru yöntemler uygulandığında en küçük banyo bile göz kamaştırabilir.

                                 Küçük banyo dekorasyonu

Küçük Banyolar İçin Öneriler

 

Küçük banyolarda yaşanılan en büyük problemlerden birisi de depolama alanlarının az olmasıdır. Küçük banyolarda az sayıda dolap kullanımına gidilir ancak bu dolaplar tüm malzemeler için yeterli alana sahip olmayabilir. Depolama problemini raflar ile çözebilirsiniz. Raflı mobilyalar dolaplar kadar fazla yer kaplamayacaklardır. Raf sayısını arttırarak da tüm ürünleriniz için yeterli alanları yaratabilirsiniz. Lavabonuz ayaklı ise kenarlarına raflar yerleştirerek yeni alanlar oluşturabilirsiniz.

Banyoda bulunan bütün aksesuarlar kullanışlı olmalıdır. Uzun süredir kullanmadığınızı fark ettiğiniz ürünler varsa bu ürünleri banyonuzda muhafaza etmeyiniz. Çok fonksiyonlu mobilyaları tercih ederek de alandan tasarruf edebilirsiniz. Aynalı dolaplar bu mobilyalara en güzel örnektir. Aynalar küçük banyo dekorasyonu fikirleri, banyolar için çok önemlidir. Büyük aynaları kullanarak banyonuzda daha ferah bir görüntü illüzyonu oluşturabilirsiniz. Aynalar ışığı da yansıttıklarından daha aydınlık bir banyoya sahip olmanızı sağlayacaktır. Derinlik hissi için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise 3 boyutlu duvar kağıtlarıdır. Duvar kağıdının neme dayanıklı olduğuna dikkat etmelisiniz.

                 Küçük banyolar için duşakabin modelleri

Küçük banyolar için çözümler den bir taneside ferah bir banyo için yeterli aydınlığın sağlanması gereklidir. Aydınlık bir görüntü için de kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır: ışıklandırma ve renkler. Işıklandırma da spot ışıklar kullanabilirsiniz. Özellikle tavan yüksekliğiniz az ise avize yerine spot ışıklar tercih edebilirsiniz. Dolap altlarında kullanabileceğiniz Banyolar için LED ışıklandırmalar ile de daha aydınlık bir banyo elde edebilirsiniz. Banyoda kullandığınız renkler de açık renkli olmalıdır. Açık renkler gelen ışığı yansıtacaklarından daha ferah bir görünüm sağlarlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ