Küçük Yatak Odalarında Yer Tasarrufu İçin 5 İpucu

Küçük Yatak Odalarında Yer Tasarrufu İçin 5 İpucu

Küçük yatak odalarında yer tasarrufu yapılmalı ki ev dekorasyonunuz konforlu ve kullanışlı olduğu taktirde hayatınızı kolaylaştıracak özelliklere sahip olsun. Küçük yatak odaları ise odanın içerisinde bir düzen kurmayı engelleyerek kişiye bazı işlevsel sorunlar yaratabilmektedir. Ancak bu durumu düzeltmek için yapabileceğiniz bazı ipuçları bulunuyor. Bu ipuçları sayesinde ise yatak odanızın genişliğinin bir önemi kalmıyor.

Odanızda ebeveyn banyonuz varsa sürgülü olmasına özen gösterin. Odaya açılan tüm kapılar  oda içerisinde alan daraltmaktadır.

Odanızda ebeveyn banyonuz varsa sürgülü olmasına özen gösterin. Odaya açılan tüm kapılar oda içerisinde alan daraltmaktadır.

Küçük Yatak Odalarında Yer Tasarrufu Nasıl Sağlanır? 

Yer tasarrufu sağlamak için seçilecek olak mobilyaların veya diğer eşyaların kullanışlı olması çok önemlidir. İşte yatak odalarında yer tasarrufu sağlamak için yapabilecekleriniz ve küçük oda dekorasyonunda püf noktalar !

Bu biraz lükse kaçıyor biliyoruz :) Eğer ev sizinse  eğimli tavanlardan korkmayın ve tavanlara cam yaptırın böylelikle odayı göründüğünden büyük ve ferah gösterecektir.

Bu biraz lükse kaçıyor biliyoruz 🙂 Eğer ev sizinse eğimli tavanlardan korkmayın ve tavanlara cam yaptırın böylelikle odayı göründüğünden büyük ve ferah gösterecektir.

1)Depolama Yapabilecek Bir Yer Oluşturmak 

Depolama yapmak  odanızda bulunan eşyaların yer kaplamasını önleyerek sizlere büyük bir yer tasarrufu sağlayacaktır. Bu depolamayı gerçekleştirebilmek için ise: bazalar, kutular veya raflar kullanabilirsiniz. Bu sayede ise yer tasarrufu yapmanın yanı sıra, şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

2)Katlanma İşlevine Sahip Mobilyalar 

Bu mobilyalar sahip oldukları sistem sayesinde istediğiniz zaman açabileceğiniz istediğiniz zaman ise katlayabileceğiniz özelliklere sahiptir. Makyaj masası veya çalışma masası olarak bu eşyalardan faydalanmak yer tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır.

3)Gömme Dolap  

Gömme dolaplar kıyafetlerinizi koyabileceğiniz alanları, yerden tasarruf ederek oluşturur. Bu nedenle gömme dolap kullanmak odanızı büyük bir ölçüde ferahlatacaktır. Üstelik gömme dolap yerine açık kıyafet askısı sistemi kullanarak da gardrobun yaratacağı yer işgalinden kurtulabilirsiniz.

4)Raf Sistemleri ve Niş

Nişler veya raf sistemleri kitap, belge, dosya gibi eşyalarınızı muhafaza edebilmeniz için harika bir fikir olacaktır. Bu sayede ise hem kitaplığın kaplayacağı alandan kurtulabilir hemde yatak odanızda kullanışlı bir düzen oluşturabilirsiniz.

5)Renk Seçimi ve Az Eşya 

Kullanacağınız eşyaları en az seviyede tutmak odanızda yaşanabilecek olan kargaşayı en aza indirecektir. Bu nedenle yatak odası dekorasyonu yaparken kullanacağınız mobilyaların bir kaç fonksiyonu yerine getirecek şekilde seçmenizi öneriyoruz. Üstelik odanızda tercih edeceğiniz açık renkler, küçük mekanları daha geniş göstermek için harika bir seçim olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ