Modern Banyo Dekorasyonu

Modern Banyo Dekorasyonu

Modern banyo dekorasyonlarında, banyolar temizli ve düzenli bir görünüme sahiptirler. Bu iki özellik nedeniyle pek çok kadın tarafından beğenilmektedir. Banyolarında modern bir çizgi yakalamak isteyen kadınlar, sadelikten hoşlanan kişiler olmaktadır. Modern banyolarda abartılı aksesuarlara çok fazla rastlanmaz. Aksesuarlarda renklilikten ve abartıdan yana iseniz, modern mutfaklar sizi tatmin etmeyebilir. Hangi tarzı benimsiyorsanız, banyolarınızda o tarzı yansıtmaya dikkat etmelisiniz.  Aksi takdirde banyonuzda yaptığınız değişiklik, içinizde farklılık duygusunu uyandırmayacaktır.

                                 Modern banyo dekorasyon örnekleri

Günümüzün Modern Banyo Dekorasyonları

Modern bir banyoda kullanılan renk sayısı çok azdır. Birden fazla renk yerine aynı rengin tonlarını kullanabilirsiniz. Farklı renk kullanmak isteyenler ise iki renkten fazla kullanmamalıdır. Günümüzde en çok kullanılan renkler siyah, beyaz ve kahve tonları olmaktadır. Modern ve Retro bir çizgi yakalamak isteyenler floresan renkler de kullanabilmektedir.

Renklerdeki sadeliği tüm aksesuarlarda yakalamanız önemlidir. Küvet kullanıyorsanız yalın tasarımlara sahip, modern seçenekleri düşünebilirsiniz. Kavisli tasarıma sahip küvetler çok fazla önerilmemektedir. Duşa kabin kullanacaklar için ise camların sade olmasına dikkat edilmelidir. Desenli ya da figürlü camlar kullanmak yerine hafif buzlu camlar kullanılabilir. Desensiz, düz camlar ise daha modern bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Modern banyo dekorasyon fikirleri

Zeminde kullanacağınız fayanslarda da sadelik önemli bir faktördür. Olabildiğince sade ve minimalist tasarımlar kullanmalısınız. Zemindeki sadelik modern banyo tarzını güçlendirecektir. Sadeliği biraz bozmak için çok fazla aksesuar kullanımı da modern banyo dekorasyonunuz için büyük bir hatadır. Temel işlevlerinizi gerçekleştirebileceğiniz aksesuarların bulunması yeterlidir. Gereksiz aksesuarlarınız var ise mutlaka kaldırmalısınız. Aşırı aksesuar kullanımı, modern banyo dekorasyonuna gölge düşürmektedir. Küçük dokunuşlar için mumlar ya da vazolar kullanılabilir.

Aydınlatma konusunda da modern banyolar için pek çok seçenek oluşturulmuştur. Sarkıt lambalar ve ya aplikler ile banyonuzu aydınlatabilirsiniz. Gösterişli avizelerden kaçınmalısınız. Banyonuzda aydınlık bir görüntü için aynalardan da destek alabilirsiniz. Seçeceğiniz aynanın da sade tasarımlara sahip olmasına özen göstermelisiniz. Modern banyo dekorasyonu örneklerini, sizlere fikir olsun diye aşağıda paylaştık. Keyifli okumalar..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ