Mutfak İçin Duvar Kağıdı Modelleri

Mutfak İçin Duvar Kağıdı Modelleri

Mutfak için duvar kağıdı modelleri oldukça kullanışlıdır. Son dönemlerde mutfaklarda duvar kağıdı kullanımına sıklıkla rastlanmaktadır. Doğru duvar kağıtları ile süslenen mutfaklar oldukça göz alıcı olabiliyor. Mutfaklar için özel olarak üretilen bu duvar kağıtları, bilinen duvar kağıtlarından farklı özelliklere sahiptirler. Bu kağıtların en önemli özellikleri su geçirmez olmalarıdır. Mutfak gibi nemli bir ortamda, zorunlu bir özellik olmaktadır. Daha parlak bir yüzeye sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde mutfaklarda daha şık bir duruş sergilerler. Temizlikleri de oldukça kolaydır. Silinerek temizlenebilirler.

mutfak için duvar kağıdı dekorasyonları

                                       mutfak için duvar kağıdı dekorasyonları

Mutfak için Duvar Kağıdı Seçimi

Mutfak için duvar kağıdı model seçimi kritik bir meseledir. Doğru duvar kağıdı modeli mutfağın daha ferah görünmesini sağlayabilirken, yanlış bir model tercihi ise daha boğucu bir ortamın oluşmasına neden olabilir. Küçük ve sık desene sahip duvar kağıtları, göz yorucu bir etkiye neden olabilirler. Büyük desenli modellerin kullanımı daha rahat olacaktır. Büyük desenler ayrıca mutfağın daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Duvar kağıtlarının duruşları alanın boyutlarına göre de farklılık gösterecektir. Duvar kağıdına karar vermeden önce, küçük örnek ruloları satın alarak deneme yapabilirsiniz.  Desen konusunda da mutfağın tasarımı göz önünde bulundurulmalıdır. Sade bir mutfak tasarımına sahipseniz, pek çok model uyumlu bir görünüm oluşturacaktır. Daha süslü mutfaklarda ise karışık desenli duvar kağıtları kaos yaratabilir. Abartılı mutfak tasarımlarında daha sade duvar kağıtları tercih edilmelidir.

Duvar kağıtları ile dekorasyondaki tarzınızı da yansıtmanız mümkün ! Minimalist tarzı benimseyenlerden iseniz sade mutfaklarda yoğun renkli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Zıtlıklardan faydalanarak ortaya harika sonuçlar çıkarabilirsiniz. Mutfakla uyumlu bir tema seçimi de göze hoş gelen, bütün bir görünüm sağlayacaktır. Renk seçiminde dolap, tezgah ve zemin renkleri yardımcı olabilir. Seçtiğiniz renklerin mutfağınıza tam olarak uymadıysa, aynı rengin farklı tonlarını da deneyebilirsiniz. Duvar kağıtlarındaki trend desen ve renkleri de takip etmek, daha sağlıklı kararlar vermenizde yardımcı olacaktır.

Mutfak için duvar kağıdı modellerini detaylı incelemek için görsellerin üzerine tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ