Mutfak Tezgah Üstü Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Mutfak Tezgah Üstü Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Mutfak tezgah üstü aksesuarları nasıl seçilir ? Mutfak aksesuarları ile mutfakların daha çekici bir hale getirilmeleri mümkün olmaktadır. Günümüzde oldukça şık tasarımlara sahip pek çok aksesuar modeli bulunmaktadır. Baharatlar için kullanılan kaplardan, bıçaklar için özel olarak tasarlanmış bölmeli kasalara kadar şık olduğu kadar pratik ürünler bulunmaktadır. Bu tarz aksesuarların satıldığı bir mağazaya gidildiğinde seçeneklerin fazlalığı ve albenileri nedeniyle yanlış tercihler yapılabilmektedir. Küçük ürünler olsalar da yanlış modellerin tercih edilmesi mutfak dekorasyonunda estetik olmayan görüntülerin oluşmasına neden olabilir.

                      Mutfak Tezgah Üstü Aksesuar Dekorasyonu

Mutfak Aksesuarları Seçimi

Mutfak aksesuarları seçimi, mutfaklardaki aksesuarların tasarımsal bir cazibeye sahip olmalarının dışında, işlevsellikleri de bulunmaktadır. Bu aksesuarlar genel olarak kullanılmak için üretilmiş ürünlerdir. Sadece tasarım olarak üretilen küçük biblolar gibi ürünlere de rastlayabilirsiniz. Hem şık hem de kullanışlı aksesuarlar alınırken, öncelikle ürünü gerçekten kullanıp kullanmayacağınıza karar vermelisiniz. Aksi takdirde gereksiz bir yer kaplayacak olan bir ürün satın almış olacaksınız. Ürünün kullanışlı olup olmadığına karar verdikten sonra tasarımsal yönü ile ilgili analizlerinize başlayabilirsiniz.

Aldığınız aksesuar ne kadar küçük olursa olsun mutfakta belirli bir yere ve etkiye sahip olacağını aklınızdan çıkarmayın. Bu aksesuarlar tezgah gibi sürekli göz önünde olacak bir yerde konumlanacağından ister istemez dikkat çekecektir. Ürünün renkleri, üzerinde bulunacağı tezgah ile uyumlu olduğunda daha şık görünecektir. Eğer tezgahın üzerinde dolap da bulunuyorsa dolap, tezgah ve ürün renginin uyumuna dikkat edilmelidir. Eğer ürün mutfak duvarına yakın bir şekilde yerleştirilecek ise duvar rengi de renk seçiminde yardımcı olabilir. Kısaca ürün ile ürünün arka planı uyum içerisinde olmalıdır.

                           Dekoratif Mutfak Dolabı Rafları

 

Mutfak dolap rafları ve tezgah üstü raflarıda birbirine uyumlu seçebilirsiniz. Mutfağınızın boyutları da aksesuarların boyutlarını belirleyen unsurlar arasındadır. Küçük bir mutfağa sahipseniz çok fazla yer kaplayan aksesuarlardan uzak durmalısınız. Tezgah üzerinde çok fazla yer kaplayan aksesuarlar hareket alanınızı kısıtlayarak, rahat bir şekilde yemek yapmanızı engelleyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ