Salon Dekorasyonunda Aksesuarlar Nasıl Seçilmeli?

Salon Dekorasyonunda Aksesuarlar Nasıl Seçilmeli?

Hepimiz aksesuar seçme konusunda sıkıntı çekiyoruz bu gün bu konuya açıklık getirmek istedik. Salon dekorasyonunda aksesuar nasıl seçilmeli sorusuna cevaben; salon, içerisinde geçirdiğimiz zamanlar ve yaptığımız aktiviteler sebebi ile evlerin vazgeçilmez bölümleridir. Burada geçirilen vaktin daha keyifli ve estetik açıdan kaliteli olması için dekorasyonun büyük bir yeri bulunmaktadır. Salonda tercih edilen dekorasyon, bu alanı bambaşka bir hale getirebilecektir. Üstelik salon dekorasyonunu güzel bir hale getirmek sanıldığı kadar pahalı değildir. Burada en büyük görev ise hiç şüphesiz seçilecek olan aksesuarlardır. Çünkü aksesuar seçimi salonun görünümünü taçlandırmak için önemli bir yere sahiptir.

 

Görselde de farkettiğiniz gibi salonda ki mobilyalar sade seçilerek, gözümüze zevk verenin aksesuarlar olduğunu görebilirsiniz. Duvarda asılı estetik formlu aynaların avize ile aynı renk olup uyumlandırılması, modern sehpa ve üzerinde bulunan çiçeğin odaya verdiği ahenk gözlemlenebilir. Salaş bırakılmış fon perdeler koltuk renkleri ile yarışmadan kendi bağımsızlığı ile hem dikkat çekici hem de odanın bir parçası. Sizinde bu tarz mobilyalarınız varsa ve renkler bu tonsa resmi kaydederek bu tarz bir kombin yakalayabilirsiniz :)

Görselde de farkettiğiniz gibi salonda ki mobilyalar sade seçilerek, gözümüze zevk verenin aksesuarlar olduğunu görebilirsiniz. Duvarda asılı estetik formlu aynaların avize ile aynı renk olup uyumlandırılması, modern sehpa ve üzerinde bulunan çiçeğin odaya verdiği ahenk gözlemlenebilir. Salaş bırakılmış fon perdeler koltuk renkleri ile yarışmadan kendi bağımsızlığı ile hem dikkat çekici hem de odanın bir parçası. Sizinde bu tarz mobilyalarınız varsa ve renkler bu tonsa resmi kaydederek bu tarz bir kombin yakalayabilirsiniz 🙂

Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Salon aksesuarları seçiminde, seçilecek olan aksesuarlar iki seçenek altında toplanabilir. Bu seçenekler ise, ihtiyaç duyulan aksesuarlar ve estetik görünümü tamamlayıcı aksesuarlardır. Bu nedenle hangisi seçeceğiniz sizlerin tercihine ve bütçesine kalmıştır. Aksesuar seçimi yapılırken, salonda hangi tarzın istenildiğine karar verilmesi gerekiyor. Kararlaştırdığınız tarz doğrultusunda, istediğiniz görünümü salonunuza yansıtmak için çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

salon-dekorasyonunda-aksesuarlar-nasil-secilmeli-11

Aksesuar seçimi yapılırken, salonun yerleşimine dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü her bölümde aşırı aksesuar kullanımı salon içerisinde bir kalabalık oluşturacağı için, göz yorucu bir hale gelecektir. Bu nedenle isterseniz salonunuza bir odak noktası belirlemekle başlayabilirsiniz. Odak noktası, salonunuzda göze çarpacak bir alan yaratmak anlamına gelmektedir. Bu alanı belirtledikten sonra seçilecek aksesuarların rengine veya cinsine bakılması gerekiyor. Mesela açık tonların yoğun olduğu bir salonda, renkli ve göze çarpacak aksesuarlar kullanmak salona dinamik bir görünüm kazandıracaktır. Aynı şekilde eğer koyu tonların hakim olduğu bir salon dekorasyonuna sahipseniz, seçeceğiniz aksesuarların sade ama gösterişli olması daha klasik bir görünüm kazanmak için yardımcı olacaktır. Aksesuar seçiminde diğer bir önemli nokta ise salonunuzun genişliğidir. Metal yansımalı aksesuarlar salonunuzu daha geniş gösterecekken, koyu renk aksesuarlar daha dar ve kasvetli bir ambians oluşturmanızı sağlayabilir. Seçmiş olduğunuz aksesuarların mobilyalarınız ile ahengini yakaladıktan sonra, doğru bir açı ile yansıtacağınız aydınlatma salonunuz için son noktayı koyacaktır. Üstelik son zamanlarda kullanımı oldukça yayılmış olan raf sistemleri ve tv üniteleri de, az yer kaplamasına rağmen salonunuzu dolu gösterecek ürünler arasında yer almaktadır. Bu sayede ise salonunuzun işlevselliği artacak ve burada geçirdiğiniz vakitler daha verimli bir hale gelecektir.

modern salon aksesuarları ve setlerini , salon için züccaciyeden aldığınız süs eşyası modellerini dekorasyonlarınıza nasıl dahil edebilirim diye düşünüyorsanız ev aksesuarları kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Ev dekorasyonu siteniz Evdekorcu’da eviniz ile ilgili aklınıza takılan ne varsa bulabilirsiniz !

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ