Salonla Birleşik Yemek Odaları Fikirleri

Salonla Birleşik Yemek Odaları Fikirleri

Salonla birleşik yemek odaları fikirleri, bazen yemek yemek eylemi için ekstra bir odamızın olmama durumu olabilir. Böyle durumlarda salon imdada koşar. Salonla birlikte yemek takımlarını görmek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bu tür odalarda çok şık görüntüler de ortaya çıkabilir. Çünkü yemek masası da salon da aslında bir noktada ortak paydada buluşur. Her ikisi de, aile üyelerini toplar ve bir arada tutar. Bu nedenle aynı odada yer almaları hiç de uygunsuz olmayacaktır. Fakat salonla birleşik yemek odalarını dizayn etmek diğer durumlara göre biraz daha zorlayıcı olabilir. Eğer, dekorasyon konusunda fikirler arıyorsanız ve ilhamınızı yönlendirecek birkaç öneriyle daha iyi bir görünüm yakalamak istiyorsanız, birkaç ipucuyla durumu başarılı şekilde yönlendirmeniz hiç de zor değil. Salon ve mutfak birarada dekorasyon fikirlerini sizler için aydınlattık.


Salonla Birleşik Yemek Odaları Dekorasyonunda Püf Noktalar

• Mümkün olduğu kadar salon takımınızla yemek takımınızın renkleri veya desenleri birbiriyle örtüşmelidir.


• Çok büyük ölçülerde bir salonunuz yoksa, yer problemi yaşamanız olasıdır. Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz şey; yemek takımınızı daha minimal ve ince detaylı mobilyaları seçerek yönetmeniz olacaktır.


• Yemek takımı kısmında yapacağınız konsol seçiminde, büyükçe bir aynayı dahil ederseniz odanız olduğundan daha geniş ve ferah gözükecektir. Ayna derinlik algısı yarattığından, bu illüzyonda oldukça başarılı olacaktır.


• Her ne kadar açık renkler her daim daha ferah ve geniş bir alanmış gibi gösterse de renk katmak herkesin isteyebileceği bir dokunuştur. Bu sebeple sandalyeler üzerine renkli minderler kombine ederek veya koltuklar üzerine renkli yastıklar serpiştirerek bu dokunuşu sağlayabilirsiniz.


• Eğer dar bir alanınız varsa salon takımınızı daha büyük ölçekli ve kaba seçeneklerden uzak tutup, L koltuklu takımlara yönelebilirsiniz.


• Mümkünse, yemek odası takımlarıyla salon arasında düzlem farklı yaratın. Bu şekilde hem daha büyük alan etkisi alırsınız hem de çok daha şık bir görünüm yaratırsınız.

 

Salonla birleşik yemek odaları fikirleri sizler için özel olarak fikir vermek için yazdığımız yazıdır. Keyifli okumalar 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ