Teras ve Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Teras ve Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Teras ve balkon dekorasyonu fikirleri için çok geç değil. Yaz ayları hala devam ederken teras ve balkonlarımıza yeni bir soluk yeni bir tarz getirelim. Havaların ısınmasıyla birlikte mutluluk alanları olan teras ve balkonlar da açılmaya, düzenlenmeye başlandı. Güzel bir içecek eşliğinde okunan kitaplar veya ailecek huzurlu bir sohbet etmek için oldukça uygun olan bu bölgeler, hemen herkesin hayallerinde var olmuş veya var olacaktır kuşkusuz. Güneşin enerji verici etkisiyle, bahçe ve terasları yenilemek ve artık kullanmaya başlamak için zaman yavaştan geliyor. Bu sene terasınızı veya balkonunuzu güzelleştirmek için bir şeyler yapmak istiyorsanız, birkaç küçük dokunuşla daha estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

                      Balkon süslemek için fikirler

Açık Alanların En Önemli Detayları


• Aydınlatma
Bir balkonu veya terası en çok öne çıkaran ve altını çizen olgu şüphesiz ki aydınlatmadır. Aydınlatma ürünü seçerken dikkat etmeniz gereken nokta, balkonunuzun veya terasınızın büyüklük derecesidir. Eğer büyük bir alana sahipseniz aydınlatmalar daha kuvvetli olmalıdır. Fakat çok fazla ışık, çok fazla yorucu etki oluşturur. Bu nedenle bu raddeyi iyi ayarlamak alanınızı daha romantik ve çok daha huzurlu gösterecektir.

           Balkon aydınlatma ve çiçek dekorasyonu örneği


• Çiçekler
Bir balkonun veya terasın olmazsa olmazı çiçek detayları olmalı. Baharı veya yazı yansıtmanın en iyi yolu çiçekleri kullanmaktır. Mis gibi kokuları ve yeşilin ve capcanlı renklerin huzur verici etkisi de balkonunuzu veya terasınızı istenilen etkiye sokmakta oldukça başarılı olacak. Yeşille oldukça iyi anlaşan ahşap tonuysa saksılarda veya diğer mobilyalarda kullanıldığı takdirde son derece şık bir görünüm yaratılabilir.


• Yastıklar

Alanınızda, konforu sağlayacak en önemli detay yastıklardır. En yumuşak ve en renkli yastıkları seçmek, balkonunuzun enerjisini yükseltirken konforu da son derece etkiler.

               Balkon yastıkları dekorasyon fikirleri


• Ayna Detayı
Eğer tüm bunları yapmak için küçük bir alanınız varsa, ayna detayları kullanarak alanınızın daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu dekor, balkonunuzu veya terasınızı hem değişik hem de şık bir hale sokacak.


• Gölgelikler
Güneş ışığından korunmak son derece önemlidir. Aksi takdirde bu sorun balkonunuza veya terasınıza çıkmanızı bile engelleyebilir. Bu nedenle hem güneş ışınlarını en iyi hapseden hem de dış görünüşüyle son derece uyum sağlayacak olan ahşap malzemesini gölgelikler de kullanabilirsiniz.

Teras için gölgelik – Teras dekorasyonu fikirleri

 

Şimdiden teras ve balkonunuzu güzelleştirmeye başlayacağınızı biliyoruz.

Teras dekorasyonu modelleri ve ürünlerini incelemek aynı zamanda balkon dekorasyon örneklerini detaylı incelemek için görsel üzerine tıklayınız.. Keyifli günler 🙂

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ