Yatak Odaları İçin Aydınlatma Fikirleri

Yatak Odaları İçin Aydınlatma Fikirleri

Bugün yatak odaları için aydınlatma fikirleri verelim dedik. Yatak odalarında kullanılacak olan eşyalar, şahsi bir alan içerisinde olacak olması sebebiyle önemli bir yere sahiptir. Üstelik burada geçireceğiniz zamanları daha verimli bir hale getirmek amacıyla, dekore edilmeden önce bir plan yapılması gerekiyor. Yatak odası dekorasyonunda doğru parçaların seçilmesinin önemi her ne kadar büyük olsa bile, seçmiş olduğunuz eşyaları veya odanın diğer özelliklerini belli eden en önemli şey aydınlatmadır. Doğru açı ile gelecek olan doğru bir aydınlatma odanızı: daha ferah, daha huzurlu, daha şık ve daha büyük gösterecektir.

 

Yatak Odasında Kullanılabilecek Aydınlatmalar

Yatak odası için aydınlatma fikirleri, yatak odanızda geçirmiş olduğunuz zamanı göz önünde bulundurmak, aydınlatma seçiminizi doğrudan etkileyecek bir faktördür. Aksesuardan, ışık rengine kadar her şey burayı kullanım amacınıza göre değişecektir. Örneğin yatak odanızda kitap okumaktan hoşlanıyorsanız ve bu aktiviteyi düzenli olarak gerçekleştiriyorsanız seçeceğiniz aydınlatmalarda beyaz ışık kullanmanız doğru olmayacaktır.

Beyaz ışıklar göz alıcı ve göz yorucu özelliklere sahip oldukları için, daha resmi alanlarda kullanılması tavsiye edilmektedir. Yatak odanızda nasıl bir hava yaratmak istediğiniz de aydınlatma seçimini etkilemektedir, mesela loş ve romantik bir ortamdan hoşlanıyor iseniz iki duvarda kullanacağınız sarı ışıklı aplikler veya tek tarafa konulacak olan bir lambeder istediğiniz bu ortamı yaratmanıza yardımcı olacaktır. Diğer bir aydınlatma önerisi ile yerlerde kullanılacak olan led şeritler olabilir. Led şeritlerin kullanımı odaya hep şık hemde dinamik bir görüntü sağlayacaktır.

Karanlıktan korkuyorsanız veya gece lambası kullanmadan uyuyamıyorsanız, başucunuza koyacağınız ayarlı bir abajur işinizi büyük ölçüde görecektir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, mimari alanda da bir ilerleme meydana gelmiştir. Bu sayede ise kullanılacak aydınlatmalarda da olumlu bir gelişme göze çarpmaktadır. Tavanda kullanılacak olan asma aydınlatmalar ise bu örneklerden en şık olanı olarak pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Hem sade hemde asil bör görüntü yaratmak istiyorsanız, siz de bu asma tavanları kullanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ